YellowPrinter precyzyjna & szybka drukarka 3D FDM

Rozmiar wydruku

Nasza drukarka posiada stół o wymiarach 260mm x 310mm (do 310mm x 310mm przy mniejszym rozmiarze ekstrudera), dzięki czemu możliwy jest druk bardzo dużych detali. Pomimo tak dużego obszaru roboczego, drukarka zajmuje zaledwie 520mm x 520mm powierzchni  i ma wysokość 775mm, dzięki czemu bez problemu znajdziesz dla niej miejsce w swojej przestrzeni roboczej.

Rozmiar wydruku

Szerokość
[mm]

Długość
[mm]

Wysokość
[mm]

Rozmiar drukarki

Szerokość
[mm]

Długość
[mm]

Wysokość
[mm]

Zamknięta & wentylowana przestrzeń robocza

Dwa filtry HEPA pochłaniają ponad 99% cząsteczek pochodzących z emisji druku 3D, w tym te najmniejsze i izolują przestrzeń roboczą od środowiska zewnętrznego. Wewnątrz osłony zamontowaliśmy wentylator elektryczny o regulowanej prędkości, który gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza.

Cichsza praca o ponad
90%
Redukuję emisję niepożądanych cząsteczek o ponad
99%

Stół roboczy sprzężony kinematycznie

Czy masz problemy z prawidłowym przyleganiem wydruków do stołu roboczego? Nie chcesz tracić czasu na jego poziomowanie? Nasza drukarka pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu dzięki zastosowaniu kinematycznie sprzężonej konstrukcji przestrzeni roboczej drukarki, utrzymywanej w miejscu za pomocą magnesów neodymowych.

Używamy bardzo precyzyjnych  śrub kulowych wykonywanych na zamówienie, które w porównaniu ze śrubami typu Tr stosowanymi w konkurencyjnych produktach, charakteryzują się znacznie lepszą wydajnością, brakiem luzów i mniejszym zużyciem w czasie użytkowania. Dzięki nim Twoje wydruki będą jeszcze lepsze niż dotąd.

Używamy trzech bardzo precyzyjnych silników krokowych firmy Nanotec NEMA 17 48,5 mm na osi Z.

Wyjmowany magnetyczny stół roboczy

Dla Twojej wygody zaprojektowaliśmy wyjmowany stół roboczy, aby umożliwić oddzielenie wydruku na zewnątrz obszaru roboczego.

Używamy stołów roboczych marki 3DMaker Engineering 3DM Flex+ ™, z pokryciem proszkowym, PEI Flex oraz uchwytem magnetycznym.

Platforma robocza ma dwie strony:
Strona A: Gładka powierzchnia PEI
Strona B: Malowany proszkowo PEI dla zwiększenia przyczepności

Działa znakomicie z takimi materiałami jak: PLA, ABS, PETG, Carbon Fiber, Nylon, PC, PVA, Flexibles, i wiele innych!

Mocna i wytrzymała kinematyka CORE XY HTD 3M

YellowPrinter ™ jest wyposażona w prowadnice liniowe MGN15, które charakteryzują się wysoką precyzją i niskim zużyciem w czasie użytkowania. Umieszczając je w przefiltrowanej komorze, nie brudzą się z czasem, jak to ma miejsce w przypadku produktów konkurencyjnych.

Używamy 9mm pasów zębatych Optibelt HTD 3M, które są ponad 2 razy mocniejsze niż paski GT2 stosowane w innych drukarkach 3D. Jest to kluczowa cecha, jeśli chcesz uzyskać wydruki o dużej dokładności, doskonałej jakości powierzchni i o dużej powtarzalności za każdym razem.

Charakterystyka Optibelt HTD 3M (9mm):

Dopuszczalne obciążenie (przy wydłużeniu 0,45%) 300N
Siła zrywająca 1690N

Używamy bardzo wydajnych silników krokowych Nanotec NEMA 17 60 mm w kinematyce XY. Z nimi powinieneś bez trudu osiągnąć prędkość druku na poziomie sięgającym 184 mm/s bez utraty jakości druku.

Prosty design & separacja strefy gorącej

Każdy element elektroniczny posiada własną obudowę, która zabezpiecza go przed przegrzaniem w komorze roboczej.
Wszystkie wiązki elektryczne są umieszczone w łańcuchach, aby zachować porządek w przestrzenie roboczej.

YellowPrinter ™ wyposażona jest w samoprzylepną izolację gumową o grubości 9 mm z dodatkową warstwą aluminium, która posiada właściwości samogasnące i gwarantuje doskonałą izolację termiczną przed warunkami zewnętrznymi. Pomaga także zredukować hałas generowany podczas procesu druku 3D.

Kilka innych wyjątkowych cech

Czy wiesz, że drukarka YellowPrinter ™ ma wiele wyjątkowych funkcji? Spójrz na to:

 • WebSerwerzapewniający kontrolę online
 • Płyta główna Duet 3
 • Firmware RepRap i DuetWebControl
 • Ekstruder E3D Hemera
 • Moduł kamery do rejestrowania postępu procesu drukowania 3D
 • Oświetlenie LED
 • 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli
 • Grzałka stołu roboczego o mocy  750W AC Keenovo sterowana przez 40A SSR
 • Dwie szpule filamentu umieszczone w komorze
 • Drzwi magnetyczne
 • Magnetyczna powierzchnia druku
 • Renomowany zasilacz Meanwell 750W 24V 31,3A
 • Cztery blokowane kółka Blicle z dodatkową warstwą amortyzującą
 • Ciche chłodzenie powietrzem przez wentylatory PWM 92MM

Sztywna karetka X przystosowana do E3D Hemera

Prosta konstrukcja i niezawodność E3D Hemera to cechy charakterystyczne tego ekstrudera.

E3D Hemera to kompaktowy system wytłaczania, który łączy w sobie V6 HotEnd z całkowicie nowym rodzajem napędu filamentu, tworząc wysoce czuły system wytłaczania z napędem bezpośrednim. Zapewnia niezrównaną wydajność podczas użyciaż elastycznych filamentów.

Hemera wytłacza filament jak żadna inna kombinacja HotEnd / Extruder. To sprawia, że elastyczne filamenty, takie jak TPU, są znacznie łatwiejsze do drukowania i radykalnie skracają retrakcję przy użyciu standardowych materiałów, takich jak PLA, PETG lub ABS.

Wysokowydajne chłodzenie powietrzem

Chłodzenie głowicy zostało zaprojektowane w taki sposób, aby robić to wydajnie bez zakłócania przepływu wytłaczanego materiału przez dyszę. W tym celu zastosowano zaawansowane metody analizy przepływu CFD i porównano je z wynikami eksperymentalnymi.

Do Mesh Bed Compensation wykorzystujemy indukcyjny czujnik zbliżeniowy LJ12A3-4-Z / BX, który charakteryzuje się znacznie lepszą dokładnością pomiaru niż BLTouch używany u konkurencji.