Insert molding
Technika, w której tworzywo sztuczne jest wtryskiwane do formy z umieszczonymi w jej wnętrzu wcześniej wkładkami, takimi jak: wałki, wkładki formujące, wkładki gwintowane do formowania wtryskowego itp. Ten proces stosuje się tam gdzie zależy nam na wysokiej integracji części składowych i uproszczeniu konstrukcji skomplikowanych zespołów mechanicznych.
Proces prototypowego podejścia do procesu insert moldingu polega na umieszczeniu wkładek we wnętrzu formy, następnie forma jest zamykana i wlewany jest do niej dwuskładnikowy poliuretan. Płynna żywica po wlaniu jej do formy dokładnie opływa wkładki i inne umieszczone we wnętrzu formy inserty. Następnie żywica krzepnie i ściśle przylega do wkładek tworząc między nimi trwałe połączenie.
Do zalet insert moldingu należą:
- eliminacja konieczności montażu skomplikowanych części,
- zwiększenie niezawodności części,
- zwiększenie wytrzymałości części,
- zmniejszenie rozmiaru i wagi części.
Nie musisz martwić się o dobór optymalnego materiału do swojego prototypu. Zrobimy to za Ciebie! Wystarczy, że załączysz plik z Kartą Techniczną (TDS) materiału, z którego ma być wykonany Twój finalny produkt lub dasz nam znać, jakie warunki środowiskowe ma wytrzymać prototyp. Wybierzemy materiał, który najlepiej spełni Twoje wymagania.
Jeśli potrzebujesz pomocy w wykonaniu swojego prototypu, skontaktuj się z naszym zespołem. Zawsze chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich projektów.
Nasze usługi prototypowania Overmoldingu i Insert moldingu
W naszym parku maszynowym posiadamy wiele drukarek 3D, wtryskarek niskociśnieniowych oraz sprzętu do odlewania próżniowego, zaprojektowanego specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów.
Możesz oczekiwać, że zamówione przez Ciebie prototypy będą charakteryzowały się wysoką dokładnością, powtarzalnością, świetną jakością powierzchni oraz izotropowymi właściwościami mechanicznymi.
Z jednej formy do overmoldingu i insert moldingu można wyprodukować nawet kilkadziesiąt kopii elementu, co dodatkowo pozwala na obniżenie kosztów prototypowania. W zależności od geometrii, formy mogą być proste – dwudzielne – jak również złożone z wieloma liniami podziału.
Dane techniczne
Maksymalne wymiary konstrukcyjne
- Wymiary są nieograniczone, ponieważ komponenty mogą powstawać z formy, która składać się może z kilku części
- Maksymalna wielkość formy to 300 x 298 x 164 mm
- Zalecana maksymalna objętość detalu to 900mL
Standardowa dokładność
- ±0,2% (maksymalna dokładność: ±0,2 mm)
Grubość warstwy wzoru głównego w formie lub wydrukowanego w 3D
Minimalna grubość ścianki
Struktura powierzchni
- Gotowe elementy mają zazwyczaj gładkie i jednorodne powierzchnie. W zależności od materiału możliwe jest barwienie poliuretanu