Odlewanie

Odlewanie próżniowe poliuretanu

Prześlij nam swoje pliki CAD, otrzymaj wycenę prototypowania metodą odlewania próżniowego i pozwól nam wybrać odpowiedni materiał dla Twoich potrzeb.

Wysoka jakość i szybka realizacja

Wybierz prototypowanie metodą odlewania próżniowego uretanu, jeśli potrzebujesz szybkiego czasu realizacji, niewielkiego nakładu produkcji ( 30-50 sztuk), wysokiej jakości prototypu, i właściwości materiału zbliżonych do elastomerów i tworzyw sztucznych najwyższej klasy. Proces ten jest idealny do produkcji części o doskonałych właściwościach fizycznych i chemicznych, do produkcji modeli wystawowych, próbek inżynieryjnych, prototypów crowdfundingowych i innych.

Wysoka jakość, krótki czas realizacji, szeroki zakres materiałów sztywnych i elastycznych.

Materiały dostępne w odlewaniu próżniowym

Próżniowe odlewanie poliuretanów pozwala na zastosowanie szerokiej gamy materiałów elastycznych od 30 do 95 Shore A i sztywnych od 67 do 86 Shore D. Oznacza to, że ta technika nada się wszędzie tam, gdzie zależy Ci na wykonaniu krótkiej serii komponentów o dużej powtarzalności wymiarowo-kształtowej, wytrzymałości czy łączeniu kilku materiałów ze sobą

Nasza firma dostarczy Ci prototyp w krótkim czasie, używając materiału, który idealnie spełni Twoje potrzeby. Możemy wyprodukować wysokiej jakości przezroczyste, półprzezroczyste lub nieprzezroczyste prototypy, które świetnie nadają się do testowania funkcjonalnego Twoich urządzeń lub ich części.
Nie musisz martwić się o dobór optymalnego materiału do swojego prototypu. Zrobimy to za Ciebie! Wystarczy, że załączysz plik z Kartą Techniczną (TDS) materiału, z którego ma być wykonany Twój finalny produkt lub dasz nam znać, jakie warunki środowiskowe ma wytrzymać prototyp. Wybierzemy materiał, który najlepiej spełni Twoje wymagania.

Wszystko, co musisz zrobić, to dostarczyć nam pliki CAD swojej części. Prototypy otrzymasz w ciągu kilku dni.

Nasze usługi w technologii odlewania próżniowego

W naszym parku maszynowym posiadamy wiele drukarek 3D i urządzeń do odlewania próżniowego, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby naszej firmy.

Możesz oczekiwać, że zamówione przez Ciebie prototypy będą charakteryzowały się wysoką dokładnością, powtarzalnością, doskonałą jakością powierzchni oraz izotropowymi właściwościami mechanicznymi.

Z jednej formy można wyprodukować od kilku do nawet kilkudziesięciu egzemplarzy danego elementu. Formy mogą być proste – dwudzielne – jak i złożone z wieloma liniami podziału i wkładkami (link do Overmolding & Insert molding) takimi jak wałki, wkładki formujące, gwintowe wkładki przeznaczone do wtrysku tworzyw i inne.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wykonaniu prototypu metodą odlewania próżniowego, skontaktuj się z naszym zespołem. Zawsze chętnie pomożemy Ci w realizacji Twoich projektów.

Dane techniczne

Maksymalne wymiary konstrukcyjne

  • Wymiary są nieograniczone, ponieważ komponenty mogą składać się z kilku części, które w razie potrzeby poddajemy klejeniu
  • Maksymalna wielkość formy to 400 x 400 x 450 mm
  • Zalecana maksymalna objętość detalu to 900mL

Standardowa dokładność

  • ±0,3% (maksymalna dokładność: ±0,3 mm)

Grubość warstwy wzoru głównego w formie lub wydrukowanego w 3D

  • 25 – 50 μm

Minimalna grubość ścianki

  • 1 mm

Struktura powierzchni

  • Gotowe elementy mają zazwyczaj gładkią i jednorodną powierzchnię. W zależności od materiału możliwe jest barwienie poliuretanu.

Ostatnie realizacje

Pomagamy klientom z różnych branż rozwijać ich unikatowe produkty. Do tej pory pomogliśmy przedsiębiorstwom z branż: elektroniki użytkowej, przetwórstwa żywności, mikromobilności, motoryzacji, sprzętu medycznego, startupów hardwarowych i prototypowania.

Masz pytania?

Zamień swoją wizję w rzeczywistość

Skontaktuj się z nami i stwórz swój unikatowy produkt. Nasz zespół z chęcia pomoże Ci w doborze techniki prototypowania oraz realizacji całego projektu.
Skontaktuj się