Materiały dostępne w SLA
Nasze drukarki 3D umożliwiają szybką wymianę materiału z użyciem którego wykonują prototypy. Dzięki temu jesteśmy w stanie w krótkim czasie, dostarczyć prototyp z materiału idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.
Nie musisz martwić się o dobór optymalnego materiału do swojego prototypu. Zrobimy to za Ciebie! Wystarczy, że załączysz plik z Kartą Techniczną (TDS) materiału, z którego ma być wykonany Twój finalny produkt lub dasz nam znać, jakie warunki środowiskowe ma wytrzymać prototyp. Wybierzemy materiał, który najlepiej spełni Twoje wymagania.
Jedną z najważniejszych zalet druku 3D z żywicy jest różnorodność materiałów, które można wykorzystać do tworzenia części o bardzo różnorodnej charakterystyce. Żywice mogą być miękkie lub twarde, mogą także zostać pełnoprawnymi kompozytami poprzez domieszkowanie ich szkłem lub ceramiką. Posiadamy w naszej gamie materiały o wyjątkowych właściwościach mechanicznych, takich wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, udarność czy odporność na wysoką temperaturę i chemikalia.
Wydruki 3D z żywicy są izotropowe, co oznacza, że ich właściwości nie zmieniają się w zależności od kierunku występowania naprężeń Wydruki SLA mogą również zawierać wewnętrzną strukturę wypełnienia w celu zmniejszenia wagi części lub zwiększenia wytrzymałości w niektórych obszarach części.
Nasz druk 3D w technologii SLA
Na rynku jest wiele metod druku 3D, ale my wybieramy tylko te, które idealnie sprawdzą się w realizacji Twoich zamówień.
Stereolitografia (SLA) i Digital Light Processing (DLP) to dwa najbardziej rozpowszechnione procesy druku 3D z żywicy. W obu metodach ciecz jest selektywnie naświetlana przez źródło światła – SLA laserem, DLP projektorem – tworząc bardzo cienkie i twarde warstwy plastiku.
Zamiast tradycyjnych drukarek SLA 3D, wykorzystujemy technologię Low Force Stereolithography (LFS), która jest kolejnym poziomem druku 3D SLA, który drastycznie zmniejsza siły działające na części podczas procesu drukowania. Oferuje ona możliwość produkcji cienkościennych części z minimalnymi strukturami nośnymi i lepszą jakością powierzchni.
Oferujemy usługę druku 3D MSLA (Masked Stereolithography) dla większych części, które wymagają wysokiego poziomu dokładności lub specjalnych właściwości materiału, których nie można osiągnąć na tradycyjnych maszynach FDM.
Możesz wybrać technologię DLP (Digital Light Processing) do produkcji małych i bardzo dokładnych części o złożonej teksturze powierzchni.
Dane techniczne
Maksymalne wymiary konstrukcyjne
- Wymiary są nieograniczone, ponieważ komponenty mogą składać się z kilku części, które w razie potrzeby poddajemy klejeniu
- Maksymalna pole robocze: 300 x 298 x 164 mm (w zakładzie), 1100 x 690 x 590 mm (u kooperanta)
Standardowa dokładność
- ±0,2% (maksymalna dokładność: ±0,15 mm)
Grubość warstwy
- 25 – 200 μm
Minimalna grubość ścianki
- 0,4 mm
Struktura powierzchni
- Niewykończone części mają zazwyczaj gładką powierzchnię z mało widocznymi warstwami. Czasami na powierzchni pozostają ślady po podporach. Powierzchnie można poddać obróbce wykończeniowej w celu osiągnięcia żądanych właściwości