Materiały dostępne w FDM
Nasze drukarki 3D pozwalają na szybką zamianę materiałów. Dzięki temu możemy w krótkim czasie dostarczyć Twój prototyp, używając materiału, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.
Nie musisz martwić się o dobór optymalnego materiału do swojego prototypu. Zrobimy to za Ciebie! Wystarczy, że załączysz plik z Kartą Techniczną (TDS) materiału, z którego ma być wykonany Twój finalny produkt lub dasz nam znać, jakie warunki środowiskowe ma wytrzymać prototyp. Wybierzemy materiał, który najlepiej spełni Twoje wymagania!
Jedną z najważniejszych zalet druku 3D w technologii FDM jest różnorodność materiałów, które umożliwiają na produkcję części do dowolnego zastosowania. Twój detal wykonać możemy z praktycznie dowolnego filamentu jak np.: ABS ASA, PETG, PA, PC, PLA, TPU, Ultem itp. W przypadku poliamidu PA możliwe jest wykorzystanie filamentu z dodatkami jak włokna węglowe lub włókna szklane, które zwiększają właściwości mechaniczne wydruku. Sprawdzą się one idealnie tam gdzie zależy Ci na wytrzymałość części na rozciąganie lub jej odporność na uderzenia.
Nasz druk 3D w technologii FDM
W naszym parku maszynowym znajduje się wiele drukarek 3d w tym nasza autorska o nazwie YellowPrinterTM. Maszyny te nadają się do materiałów o niskiej temperaturze topnienia, takich jak ABS, ASA, PETG, PCTG, PLA, TPU, PA12 i PP i mogą dostarczyć wysokiej jakości części o doskonałej powtarzalności dzięki zastosowaniu precyzyjnych elementów mechanicznych i wysokiej klasy komponentów elektronicznych.
YellowPrinterTM wykorzystuje komorę grzewczą, dzięki której możemy ograniczyć do minimum odkształcenia temperaturowe części drukowanych oraz wyposażona jest w wysokiej jakości ekstruder, który zapewnia stałą objętość podawanego materiału jak np. PA CF (Nylon Carbon Fiber) dla części wymagających dużej wytrzymałości lub FiberFlex o sztywności sięgającej tak niskich wartości jak 30 Shore D.
Dane techniczne
Maksymalne wymiary konstrukcyjne
- Wymiary są nieograniczone, ponieważ komponenty mogą składać się z kilku części, które w razie potrzeby poddajemy klejeniu
- Maksymalne pole robocze: 400 x 400 x 450 mm (w zakładzie), 914 x 610 x 914 mm (outsorcing)
Standardowa dokładność
- ±0,15% (maksymalna dokładność: ±0,2 mm)
Grubość warstwy
- 50 – 300 μm
Minimalna grubość ścianki
- 1 mm
Struktura powierzchni
- Niewykończone części mają zazwyczaj szorstką powierzchnię, ale po dodatkowej obróbce można uzyskać gładszą powierzchnię