Druk 3D

SLA, LFS , DLP

Prześlij nam swoje pliki CAD, otrzymaj wycenę druku 3D w technologii SLA i pozwól nam wybrać odpowiedni materiał dla Twoich potrzeb.

Usługa druku 3D metodą stereolitografii

Wybierz druk w technologii SLA (Stereolitografia) jeśli szukasz wysokiej jakości powierzchni, dobrego odwzorowania szczegółów lub szerokiej gamy materiałów.

Możemy wyprodukować wysokiej jakości przezroczyste, półprzezroczyste lub nieprzezroczyste prototypy, które świetnie sprawdzą się w testach funkcjonalnych Twoich urządzeń lub ich części.

Krótki czas oczekiwania, Dokładność, Opłacalność, Duży wybór materiałów.

Materiały dostępne w SLA

Nasze drukarki 3D umożliwiają szybką wymianę materiału z użyciem którego wykonują prototypy. Dzięki temu jesteśmy w stanie w krótkim czasie, dostarczyć prototyp z materiału idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

Nie musisz martwić się o dobór optymalnego materiału do swojego prototypu. Zrobimy to za Ciebie! Wystarczy, że załączysz plik z Kartą Techniczną (TDS) materiału, z którego ma być wykonany Twój finalny produkt lub dasz nam znać, jakie warunki środowiskowe ma wytrzymać prototyp. Wybierzemy materiał, który najlepiej spełni Twoje wymagania.

Jedną z najważniejszych zalet druku 3D z żywicy jest różnorodność materiałów, które można wykorzystać do tworzenia części o bardzo różnorodnej charakterystyce. Żywice mogą być miękkie lub twarde, mogą także zostać pełnoprawnymi kompozytami poprzez domieszkowanie ich szkłem lub ceramiką. Posiadamy w naszej gamie materiały o wyjątkowych właściwościach mechanicznych, takich wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, udarność czy odporność na wysoką temperaturę i chemikalia.

Wydruki 3D z żywicy są izotropowe, co oznacza, że ich właściwości nie zmieniają się w zależności od kierunku występowania naprężeń Wydruki SLA mogą również zawierać wewnętrzną strukturę wypełnienia w celu zmniejszenia wagi części lub zwiększenia wytrzymałości w niektórych obszarach części.

Nasz druk 3D w technologii SLA

Na rynku jest wiele metod druku 3D, ale my wybieramy tylko te, które idealnie sprawdzą się w realizacji Twoich zamówień.

Stereolitografia (SLA) i Digital Light Processing (DLP) to dwa najbardziej rozpowszechnione procesy druku 3D z żywicy. W obu metodach ciecz jest selektywnie naświetlana przez źródło światła – SLA laserem, DLP projektorem – tworząc bardzo cienkie i twarde warstwy plastiku.

Zamiast tradycyjnych drukarek SLA 3D, wykorzystujemy technologię Low Force Stereolithography (LFS), która jest kolejnym poziomem druku 3D SLA, który drastycznie zmniejsza siły działające na części podczas procesu drukowania. Oferuje ona możliwość produkcji cienkościennych części z minimalnymi strukturami nośnymi i lepszą jakością powierzchni.

Oferujemy usługę druku 3D MSLA (Masked Stereolithography) dla większych części, które wymagają wysokiego poziomu dokładności lub specjalnych właściwości materiału, których nie można osiągnąć na tradycyjnych maszynach FDM.

Możesz wybrać technologię DLP (Digital Light Processing) do produkcji małych i bardzo dokładnych części o złożonej teksturze powierzchni.

Dane techniczne

Maksymalne wymiary konstrukcyjne

  • Wymiary są nieograniczone, ponieważ komponenty mogą składać się z kilku części, które w razie potrzeby poddajemy klejeniu
  • Maksymalna pole robocze: 300 x 298 x 164 mm (w zakładzie), 1100 x 690 x 590 mm (u kooperanta)

Standardowa dokładność

  • ±0,2% (maksymalna dokładność: ±0,15 mm)

Grubość warstwy

  • 25 – 200 μm

Minimalna grubość ścianki

  • 0,4 mm

Struktura powierzchni

  • Niewykończone części mają zazwyczaj gładką powierzchnię z mało widocznymi warstwami. Czasami na powierzchni pozostają ślady po podporach. Powierzchnie można poddać obróbce wykończeniowej w celu osiągnięcia żądanych właściwości

Ostatnie realizacje

Pomagamy klientom z różnych branż rozwijać ich unikatowe produkty. Do tej pory pomogliśmy przedsiębiorstwom z branż: elektroniki użytkowej, przetwórstwa żywności, mikromobilności, motoryzacji, sprzętu medycznego, startupów hardwarowych i prototypowania.

Masz pytania?

Zamień swoją wizję w rzeczywistość

Skontaktuj się z nami i stwórz swój unikatowy produkt. Nasz zespół z chęcia pomoże Ci w doborze techniki prototypowania oraz realizacji całego projektu.
Skontaktuj się