Doradztwo

Doradztwo techniczne i analiza MES

Poprzez analiza metodą elementów skończonych dowiesz się więcej o swoim produkcie

Co zyskujesz dzięki analizie metodą elementów skończonych?

Przeprowadzenie analizy metodą elementów skończonych (MES) daje Ci pewność iż Twój produkt:

  • spełnia normy bezpieczeństwa,
  • będzie w stanie pracować niezawodnie przez długi czas,
  • czy posiada pożądane parametry wytrzymałościowe

Dzięki narzędziom stosowanym w naszej firmie, możemy przeprowadzić podstawową oraz nieco bardziej zaawansowaną analizę obliczeniową, celem określenia w jaki sposób Twój produkt reagować będzie na: siły zewnętrzne, wibracje, ciepło, przepływ płynów oraz inne efekty fizyczne.

Analiza MES pomaga określić, czy Twój produkt będzie działać niezawodnie przez długi czas i czy spełniać będzie określone normy.

Możesz skontaktować się z naszym zespołem w sprawie konkretnych obliczeń związanych z Twoim projektem. Na koniec pracy otrzymasz profesjonalny raport z analizy, który pozwoli Ci ulepszyć Twój produkt.

Metoda elementów skończonych polega na podzieleniu rzeczywistego obiektu na wiele niewielkich elementów, takich jak np. małe czworościany. Równania matematyczne pomagają przewidzieć zachowanie każdego z nich, a dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie przewidzieć zachowanie rzeczywistego komponentu poprzez zsumowanie tych wyników.

Nasza firma może pomóc Ci w wykonaniu analiz: statycznych, modalnych (drgań własnych) oraz podglądu chłodzenia elektroniki.

Moc AI w Twoim projekcie

Projektowanie generatywne to forma sztucznej inteligencji (AI), która wykorzystuje moc chmury i uczenia maszynowego do tworzenia unikalnych elementów o określonych cechach.

Definiując warunki, takie jak obciążenia czy wymiary produktu, możemy wygenerować optymalny rozkład obciążenia i wagę produktu.

Efekty projektowania generatywnego mogą być wykorzystane bezpośrednio w technikach produkcyjnych druku 3D, jak również w 3 i 5 osiowej obróbce CNC.

Projektowanie generatywne dla elementów konstrukcyjnych

Generowanie alternatywnych projektów dla zakładanych wymagań geometrycznych, wydajnościowych i produkcyjnych. Lepsza wydajność i niższa waga produktu niż w przypadku tradycyjnych metod projektowania.

Projektowanie generatywne dla przepływów

Generuje ścieżki przepływu zoptymalizowane pod kątem spadku ciśnienia w oparciu o wymagania geometryczne i wydajnościowe. Dzięki temu urządzenie będzie bardziej wydajne i energooszczędne.

Jeśli szukasz unikalnej konstrukcji o doskonałym stosunku wagi do wytrzymałości, skontaktuj się z naszym zespołem!

Ostatnie realizacje

Pomagamy klientom z różnych branż rozwijać ich unikatowe produkty. Do tej pory pomogliśmy przedsiębiorstwom z branż: elektroniki użytkowej, przetwórstwa żywności, mikromobilności, motoryzacji, sprzętu medycznego, startupów hardwarowych i prototypowania.

Masz pytania?

Zamień swoją wizję w rzeczywistość

Skontaktuj się z nami i stwórz swój unikatowy produkt. Nasz zespół z chęcia pomoże Ci w doborze techniki prototypowania oraz realizacji całego projektu.
Skontaktuj się